Yosun Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Yosun maskesi deniz yosunundan elde edilen hammaddenin muhtelif malzemelerle birleştirilmesiyle elde edilen bir maske cinsidir.

Yosun Maskesinin Bereketleri

Bu maskede kullanılan deniz yosunu sprulina’dır. Spriluna besin yardımı olarak da kullanılabilir.Kara yosunundan daha yararlıdır.Özel bir problemi olmadığı sürece her cilt tipine uygun bir maskedir.Cilt tiplerine göre çok yağlı bir cilde sahipseniz haftada bir, fazla kuru bir cildiniz varsa 15 günde bir ve karma bir cilt tipine sahipseniz 10 günde bir uygulayabilirsiniz.Bu maskeyi bir haftadan daha sık tekerrürlerle uygulamamanız gerekir.Yosun maskesi antioksidan özelliğe sahiptir, dolayısıyla cildi zehirli maddelerden temizletir.Genç yaşlarda ciltteki yağ salınımı fazla olduğu için sivilce problemleri yaşanabilir. Bu sualin giderilmesi için kullanılabilir.Anti-aging özelliği sayesinde cildin genç kalmasına ve gençleşmesine takviyeci olur.Yüksek oranda E vitamini kapsadığı için ıslatıcı özelliği vardır, ihtiyarlamanın tesiriyle ciltte müesseseye ve buna bağlı olarak alana gelen sarkmaları rehabilitasyon eder.Çatlak rehabilitasyonlarında kullanılır.Selülit rehabilitasyonlarında kullanılır.Vücudu dehidrolize eder ödemini alırDeniz yosununun hücre yapılandırıcı bir özelliği var. Hücrelerin iyi beslenmesine ve yenilenmesine takviyeci olur.Kapsadığı mineraller cildin bir hayli gereksinimine yanıt verir.Her yaş grubunda kullanıma uygundur.Hücre deformasyonu sebebiyle ellerde, dekoltede, kollarda oluşan buruşuklukları eksiltmek ve yeni buruşuk yaradılışını eksiltmek için bu bölgelerde de kullanılabilir.Akşam saatlerinde yapılması daha uygundur. Böylece beslenmiş ve yenilenmiş bir cilt dokusunu yatabilir ve yeni hücre yaradılışını destekleyebilirsiniz.Yosun Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Görsel: Topmodellatina

Gerekli Malzemeler

2 yemek kaşığı Toz yosun sprulina
3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
Mutfak önlüğü
Karıştırma kabı

Maskenin Hazırlanışı

2 yemek kaşığı sprulina ve 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağını yavaş yavaş karıştırın.Homojen bir kıvam elde ettiğinizde maskeniz hazır olmuş demektir.Maskeyi cildinize sürdükten sonra kuruyana kadar beklemeniz gerekir.Kuruyan maskeyi bol soğuk suyla durulamanız gerekir.

Yosun maskesini uygularken dikkat edilmesi gerekenler

Maskeyi kesinlikle arınılmış cildinize uygulamanız gerekir.Maskeyi uygulamadan evvel cildinizde ıslatıcı bile olmaması gerekir.Maske yapmadan dün peeling uygulanması maskenin tesirini arttırır.Maske çok tez kuruyacağı için müddet kaybetmeden suratınıza uygulamanız gerekir aksi takdirde uygulanamaz bir kıvama gelecektir.Cilde uygularken alttan yukarıya hareketler yapılmalıdır. Maskenin müesseseye özelliği olduğu için bu hareketler sıkılaştırıcı bir masaj tesiri yaratacaktır.Göz ve dudak etrafına uygulanmamalıdır.Boyun bölgesine de kesinlikle uygulanmalıdır.Maskeyi çok kalın sürmemek gerekir. Cildin görünmeyeceği kalınlıkta sürmek yeterlidir.Artan maskeyi tekerrür kullanamazsınız, bu nedenle ziyan olmaması için ellerinize uygulayabilirsiniz.Spirulina soğuk ve kapalı bir yerde saklanmalıdır.

Zeytinyağı tüm cilt tipleri için uygun zira insan proteinine çok yakın bir protein zinciri kapsar. Böylece zeytinyağı ile birleşen yosun maskesi her cilt tipine uygun hale kazanç. Yosunun cilt üzerinde kurumak gibi bir özelliği var ve zeytinyağı sayesinde ıslatıcı tesir kazanır.

Yorum yapın