Boyalı Saç Nasıl Açılır?

Boyalı Saç Nasıl Açılır?

Geçen senenin modası koyu renk saçlarınızdan çok bunaldınız ve daha natürel bir tona dönmek istiyorsunuz. Belki de modaya uyup yoğun beyazlarınız olmasına karşın saçınızı koyu renklere boyadınız ve bir haftada kendini gösteren beyazlarınızdan dolayı çok mutsuzsunuz ve sizin için doğru rengin daha sarih renklerde olduğuna karar verdiniz. Şimdi gizeme saçınızı daha sarih bir renge boyamakta. Ancak bunun için öncelikle saçınızdaki koyu renk boyadan kurtulmanız gerekiyor.

Öncelikle boyalı saç renginizi papatya suyu gibi natürel bir yöntemle açamayacağınızı belirtmek gerek. Şayet hali hazırda boyalı bir saça sahipseniz bu rengi açmak için saçınızın kesinlikle ama kesinlikle kimyevi operasyon görmesi gerekiyor ama bir yöntem sizi kimyevi operasyondan kurtarabilir; C vitamini

Burada yapılacak harekâtın ismi; dekapajdır.

Boyalı saç rengini açmak için uygulayabileceğiniz yöntemler:

Peroksik ile saç açma
Oryalle saç açma
Oksidan kremi ile saç açma
C vitamini ile saç açma

Bu yöntemler arasında saçınız için en hasarlı olanı oreyalle saç açmaktır. Zira oreyalle saç açarken hem oksidan kremi hem de oreyal kullanılır ve oreyal oldukça güçlü bir toz kimyevidir. Bu nedenle aralarında uzak durmanız gereken en güçlü yöntem oreyaldir. Ancak kızıl tonlarda saçlarınız varsa saçtaki kızıllığı akıtmak için oreyalden daha güçlü bir yöntem düşünülemez. Oryalle saç açmayı düşünüyorsanız “Oryalle Saç Nasıl Açılır” yazımızı okumadan hareket etmeyin.

Peroksit ve oksidan krem hemen hemen aynı gibi görünse de aralarında ciddi bir fark var. Oksidan krem peroksite göre saça ve saç tenine daha az hasar verir. Oksidan krem ile saç açmayı düşünüyorsanız “Oksidan Krem İle Saç Nasıl Açılır” başlıklı yazımızı kesinlikle okuyun.

Peroksit ile saçlarınızı açacaksanız peroksitin harekete geçmesi için bir saç kurutma cihazından takviye almanız gerekecektir. Bu yöntem çok koyu renk saçlar için uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Saçlarınızı peroksitle açmadan evvel “Peroksit ile Saç Nasıl Açılır” başlıklı yazımızı inceleyin.

Kimyevi yöntemleri bir kenara vazgeçerek sizi en çok mutlu edecek yöntemden bahsedelim; C vitamini ile saç açma.  Bu yöntemle saç renginizi saçınızı hırpalamadan açabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler;

C vitamini tableti
İngiliz karbonatı
Şampuan Boyalı saçlar için olmayan bir şampuan olması gerekiyor
15-20 damla besleyici yağ Badem yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı ya da fındık yağı
C vitamini ampulü Elinizde yoksa olmadan da yapabilirsiniz

Nasıl Uygulanır

C vitamini tabletlerinden 10 tanesini iyice ezin.Yarım kutu İngiliz karbonatı ile karıştırın. C vitamini asidik bir mahsuldür, karbonat ise baz. Böylece ph balansını yaratmış olursunuz.Karışımın üzerine C vitamini ampulünü kırın.Üzerine şampuanınızı ilave edin ve saç bakım yağını da ilave ederek karıştırın.Bu karışımı derin bir kapta yapın zira oldukça köpüklü bir hal alacak.Tıpkı saç boyar gibi fırça desteğiyle saçınıza karışımı sürün, iyice masaj yaparak yedirin ve 1 saat bekletin.Daha sonra saçlarınızı yıkayın.İlk seferde ciddi bir açılma beklemeyin başka bir deyişle bir anda siyah saçlarınız sarıya dönmez. 3-4 gün arayla birkaç sefer uygulamanız gerekecek.Saçlarınız istediğiniz tona geldiğinde boyanızı yapabilirsiniz.

Yorum yapın