Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Senelerdir etrafınızdakilerin “Aman saçını boyama sonra hep boyamak zorunda kalırsın” “Saçların çok süratli beyazlar bak sizde genetik zati” “Evladım kel kalacaksın boya hasarlı” ve eşi daha bir sürü teklifini, öğüdünü dinlediniz ama artık farklılık yapmanın zamanı geldi diye düşünüyorsunuz. Saç boyasının ve açıcı kimyevilerin saça verdiği hasarı öğreniyorsunuz ama senelerdir kullandığınız saç renginizden çok bunaldınız ve azıcık farklılık yapmak istiyorsunuz. İşte bu noktada karşınıza papatya suyu çıkıyor. Saçı üzmeden, yormadan açan, üstüne üstlük besleyip sıhhatli bir görünüm kazanmasına takviyeci olan inanılmaz nebat.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatyaları koparıp beğeniyor mu beğenmiyor mu diye düşünmeyi vazgeçin ve kendinizde sizi mutlu edecek bir farklılık yapmaya hazır olun.

Öncelikle uyaralım, papatya suyu çok güçlü bir açıcı değil, bu surattan koyu renk saçlara sahipseniz saç renginizde bu usulle farklılık yapmanız pek muhtemel değil ama üzülmeyin, daha sıhhatli saçlara sahip olmak için papatya suyuyla saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Hatta artan papatya suyu nu tekerrür kaynatıp suratınıza çok sıhhatli bir buğu banyosu bile yaptırabilirsiniz.

Yazının bundan sonraki kısmı papatya suyu ile saç rengini açmak isteyenlere geliyor. Başka Bir Deyişle kumral ve sarih kahve tonlu saç rengine sahip olanlara.

Öncelikle papatya suyu elde etmek için sallama papatya çaylarını kullanmayı pek düşünmeyin. İşlenmemiş başka bir deyişle natürel olan papatyalardan her zaman daha hoş netice alırsınız.

Gerekli Malzemeler:

100 gram Kuru papatya aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz
Su
Boş bir sprey şişesi
Tarak
Güneş Evet, bolca D vitamini almak ve papatya suyunu harekete geçirmek içinPapatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Görsel: Besthairbytheounce

Uygulanışı:

Aktardan aldığınız 100 gram papatyayı 1 litre içme suyunda kaynatın.Papatyaların rengini salması için 15-20 dakika bekletin ve suyun rengi koyu sarıya döndüğünde papatyaları süzerek suyun soğumasını bekleyin.Buz gibi olmasına gerek yok, saç teninizi yakmayacak kadar ılındığında kullanıma hazır demektir.Hazırladığınız papatya suyunu arınılmış bir sprey şişesine doldurun.Tüm saçınıza iyice yedirerek sıkın ve saçınızı tarayın.Sıra kendinizi güneşe atmakta. Güneşderi aldığı ısı ile beraber harekete geçen papatya suyu saç renginizi açmaya başlayacak. Takribî 1-2 saat güneş altında kalmanızda verim var, böylece saçlarınız iyice kurumuş ve papatya suyunu emmiş olur.İlk uygulamadan sonra saç renginizde bir ölçü açılma olacak ancak bütün anlamıyla netice almak için 3-4 uygulama gerekebilir. Bu uygulamaları birkaç gün arayla yapabilirsiniz.İsterseniz ilk uygulamadan sonra tüm saçınıza değil yalnızca saç uçlarına uygulama yaparak uçları daha sarih bir saç elde edebilir başka bir deyişle natürel yollardan ombre yapabilirsiniz.

Yorum yapın