Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde gerek iş yaşamı, gerek sosyal hayatta oje bayanların bırakılmazıdır. Bakımlı eller ve tırnakların hoşluğunu oje ile ön tasarıya çıkarabilirsiniz. Özellikle son yarıyılda moda ve trend sitelerinde yer alan kombinasyonların içerisine, uygun oje teklifleri de ilave edilmektedir. Oje sürmeden evvel, tırnakların kirsiz, pak ve özenli törpülenmiş olması gerekir. Bakımsız el ve tırnakları oje sürerek kurtarmak ihtimalsiz olduğu gibi daha da itici bir görüntü oluşabilir. Bu sebeple tırnak bakımına özen gösterilmeli, tırnaklarda problemler varsa konutta yapılabilecek bakım kürleri veya eczanelerden elde edilebilecek bakım kremleri, yağları vs ile tırnaklar kuvvetlendirilmelidir. Tırnaklarınızda muhtelif nedenlere bağlı olarak kirler yada sararmalar varsa haftada bir limon ile ovarak tırnaklarınızı daha sıhhatli bir görüntüye kavuşturabileceğiniz gibi kuvvetlenmesini de sağlamış olursunuz. Oje, bakımlı ellerin olmazsa olmazıdır ama kurutması da zaman akdikeni bir iştir. Oje kurutmak kışın ayrı yazın ayrı güçtür. Günlük koşturmaca içinde oje sürmek, bir de üstüne kurumasını beklemek lükse girmektedir. Özellikle de kuruduğunu sandığınız anda ojelerinizin elbiselerinize buluşması yada bozulmasını görmek kabus gibidir. Pratik çözümlerle, ojenizi çok kısa müddette kurutabilirsiniz.

Oje sürmenin püf noktaları: Oje sürmeye başlamadan evvel tırnakların kuru ve pak olmasına özen gösterilmelidir. Kullanacağınız oje ne renk olursa olsun öncelikle bir kat saydam cila sürmeniz,hem oje renginizi daha net ortaya çıkarır, hem de kullandığınız oje koyu bir renkse çıkarırken tırnaklarınızda kir kalmamasına takviyeci olur. Ayrıca ojenizi sürdükten sonra, yeniden bir parlatıcı ile ojenizi statikleyebilirsiniz. Böylece tırnak uçlarınızda ki ojeler deforme olmayacak, siz ojenizi çıkarana kadar tırnaklarınızda statiklenmiş olacaktır. Ojenizin muhtemel olduğunca son kullanma tarihini geçirmemeye özen gösterin. En ehemmiyetli meselelerden biri de kırılan tırnaklardır. Kırık tırnağınızın boyunu pratik bir yöntemle uzatabilirsiniz. Bir çay poşetinden tırnak boyunuza göre keseceğiniz bir parçayı, tırnak tutkalı ile tırnağınıza statikleyebilirsiniz. Kuruduktan sonra tırnağınıza göre şekillendirerek ojenizi sürebilirsiniz.

Oje Kurutma Yöntemleri:

En ehemmiyetli nokta ojenizi kaç kat sürerseniz sürün çok ince katlarda sürmenizdir. Bir an evvel kuruması için kalın bir kat oje sürerseniz, bekleyeceğiniz zaman aksine daha da artacaktır.Ojenizi sürdükten sonra, fön aygıtınızı soğuk ayara getirip tırnaklarınızı yakalayabilirsiniz. Her sürdüğünüz kat arasında en az 1-2 dakika bu harekâta devam faktörüz gerekmektedir.Çok acil bir işiniz var ve bir an evvel çıkmanız gerekiyorsa ojenizi sürdükten sonra elinizi buz ile dolu bir suyun içinde bir zaman bekletebilirsiniz.Bir öteki yöntem, ojenizi sürdükten sonra buzdolabınızın soğutucusunda ellerinizi bir zaman bekletmek olacaktır.Ojenizi sürdünüz ama buzlu su hazırlayacak zamanınız yok, o halde ellerinizi bir zaman suyun altına sokabilirsiniz. Suyun buğulaşma özelliğinden faydalanarak ojenizin çok kısa bir zaman içinde kuruduğunu hayretle göreceksiniz.Piyasada artık rahatlıkla bulabileceğiniz oje kurutucu cihazlardan satın alabilirsiniz. Genel olarak kuaförler de bulunan bu aygıtları, elektronik eşya satan mağazalardan da edinebilmeniz muhtemel. Ojenizi sürdükten sonra elinizi cihazın içine yerleştirdiğinizde kurutucu hava akımı ojenizi çok kısa müddette kurutacaktır.Kişisel bakım mahsulleri satan mağaza, parfümeri ve eczanelerde artık sürdüğünüz anda kuruyan cilalar satılmaktadır. Ojenizi sürdükten sonra bir kat bu ciladan sürdüğünüzde tırnaklarınız hem daha bakımlı görünecek hem de ojeniz saniyeler içinde kurumuş olacaktır.Oje kurutucu spreyler cankurtaranınız olabilir. Parfümerilerden basitlikle satın alabileceğiniz bu spreyleri ojenizi sürdükten sonra tırnaklarınızın üzerine sıkın. Ojeleriniz hemen kuruyacaktır.Özellikle yaz aylarında her konutta/işyerinde bulunan fanlardan yararlanabilirsiniz. Süreceğiniz her kat ojeden sonra tırnaklarınızı bir zaman fana doğru tutun.

Yorum yapın