Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj yapmak biz kadınların için sanki bir terapi. Zaman zaman yorulup cildimizi dinlendirmeyi seçim etsek de genellikle bakımlı ve iyi görünmek kendimizi iyi sezdiriyor. Her geçen gün dokunuşan makyaj tekniklerini, yeni ürünleri, yeni ekipmanları sıkı takip ediyoruz. Bunlar makyajın önemli ayrıntıları ancak zaman zaman geri plana atılan en önemli ayrıntı; paklik. Hem cilt sağlığınız hem de kullandığınız makyaj malzemelerinin ve ekipmanlarının daha uzun ömürlü olması için belli periyotlarda onları arınmaniz ve dezenfekte etmeniz gerekir.

Makyaj Malzemeleri Ngerçek Temizlenir?

Makyaj malzemelerini arınmak için muhtelif yollar var. İçki bazlı arınma ürünleri, saf içki, bebe şampuanı, bulaşık deterjanı, sıcak su bunlardan yalnızca kimileri. Önemli olan kullandığınız ürün türüne uygun bir arınma yöntemi seçmek. Bu sayede hem hijyeni sağlayabilir hem de ürünleri daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Makyaj Süngeri Ngerçek Temizlenir?

Makyaj süngerlerini arınmanin temel yolu kullandıktan hemen sonra yıkamaktır. Çoğu kapatıcı ürün nemli süngerle uygulandığı için uygulamanın hemen ardından makyaj süngerini yıkamak ürünün süngere nüfuz etmesini engelleyecektir.

İkinci adım olarak belirli periyotlarda daha ayrıntılı paklik yapmanızı öneririz. Bunun için kozmetik markalarının makyaj süngeri ve fırçalarını arınmak için özel olarak ürettiği arınma jellerinden ve solüsyonlarından yararlanabilirsiniz. Şayet süngeriniz çok lekeli değilse arınıcıyı üzerine döküp elinizle hafif ovuşturmanız yeterli olacaktır.

Uzun zamandır yıkamıyorsanız azıcık daha ayrıntılı bir paklik gerekebilir. Bunun için ufak bir kaba surat devireme jelinizden koyup üzerine ılık su ekledikten sonra köpürtüp süngeri içerisinde beklettikten sonra durulayıp ardından makyaj arınma solüsyonu ile yıkayabilirsiniz.

Bu cins ürünlere bütçe ayırmak istemeyenlerdenseniz konuttaki malzemeler ile de çok rahat bir biçimde makyaj süngerlerinizi temizleyebilirsiniz. Bunun için genişçe bir kabın içerisine ılık su, bulaşık deterjanı ve bebe şampuanı koyarak karıştırmanız yeterlidir. Daha sonra süngerlerinizi bu banyoda bekletip bol su ile durulamanız yeterli olacaktır. Bulaşık deterjanı kullanmamızın iki nedeni var. Bunlardan ilki leke çıkarma konusunda güçlü bir takviyeci olması. Bir öbür ise ellerinizi gözetmek üzere geliştirildiği için makyaj süngerinizi de sertleştirmemesi.

Makyaj Fırçaları Ngerçek Temizlenir?

Makyaj fırçalarını temizlerken de tıpkı makyaj süngerindeki gibi benzer bir yol izleyebilirsiniz. Makyaj fırçalarını arınma solüsyonu içerisinde beklettikten sonra ılık su ile nazikçe durulamanız yeterlidir.

Şayet buna özel herhangi bir ürün almak istemiyorsanız bebe şampuanı ve bulaşık deterjanından oluşan karışıma fırçalarınızı daldırıp 30 dk. beklettikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Makyaj fırçalarını duruladıktan sonra kurulamamanız gerekiyor. Birkaç kat kağıt havluyu üst üste koyup fırçalarınızı yerleştirin ve kendi kendilerine kurumalarını bekleyin.

Makyaj Çantaları Ngerçek Temizlenir?

Makyaj çantaları en sık kirlenen makyaj ekipmanları arasındadır. Lekeli fırça ve süngerlerin vazgeçtiği kirlerin yanında aniden dökülen bir fondöten, kapakları sarih kalan göz ve dudak kalemleri, kırılan allıklar ya da göz farları işi iyice içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. Neyse ki makyaj çantalarını arınmak oldukça kolay ve zahmetsiz bir iş. Şayet üzerinde muhtelif aksesuarlar boncuk, taş, sim, tüy vb. yoksa makyaj çantanızı dolaysız olarak çamaşır makinesinde yıkayabilir ve tertemiz olarak çıkarabilirsiniz. 30 ya da 40 derecelik ısıda deviremenız yeterli olacaktır. Makinede yıkanamayacak kadar ziynetli bir makyaj çantasına sahipseniz ılık suyun altında beyaz sabun veya bulaşık deterjanı ile yıkayabilirsiniz.

Metal makyaj kutularını yıkadıktan sonra iyice deviremenız yeterli olacaktır.

Kirpik kıvırıcı ve cımbız ngerçek temizlenir?

Tüm bu paklik işleri arasında en kolay temizlenen ekipmanlar cımbız ve kirpik kıvırıcılardır. Bunların paslanmaktan gözetmek için su ile temas ettirmemek daha uygun olacaktır. Bir pamuğa döktüğünüz kolonya ile silerek rahatlıkla dezenfekte edebilirsiniz.

Rimel ngerçek temizlenir?

Normal koşullarda rimel / maskara gibi ürünler pakliğe lüzum dinlemezler ancak rimel fırçanız yere düştüğünde temizlenmesi gerekebilir. Bunun için bir kadeh ılık suyun içerisine koyacağınız bebe şampuanı yeterli olacaktır. Rimel fırçanızı bu suda beklettikten sonra bol su ile durulayıp kuruduktan sonra rimelinizin içine koyabilirsiniz. Bu operasyonlar esnasından rimelinizin sarih kalarak kurumaması için ağzını kesinlikle kapatmanızı öneririz. Bunun için bir parça streç film yeterli olacaktır.

Dudak Boyasılar ngerçek temizlenir?

Şayet likit dudak boyası kullanıyorsanız fırçaları belirli periyotlarda arınmaniz sıhhatli olacaktır. Bunun için ılık su ve surat arınma jelinizi ya da yine bebe şampuanını kullanmanız yeterlidir. Kuruduktan sonra tüpün içine geri koyabilirsiniz.

Şayet stick dudak boyası kullanıyorsanız başınız havada uçuşan tüylerle tasada olabilir. Bu tüyler stick dudak boyasılara çok tez yapışabiliyor. Şayet böyle bir vaziyetle karşı karşıya kaldıysanız bir kürdan dayanağıyla tüyü dudak boyasından ayırabilir ya da bir parça ıslak mendilden faydalanabilirsiniz.

Dudak kalemleri ve göz kalemleri ngerçek temizlenir?

Göz kalemi ve dudak kalemi arınmak oldukça kolay. Şayet kirlenecek bir yüzeye düştü ise ucunu kırdıktan sonra kalemtıraş dayanağıyla tekerrür açmanız yeterli olacaktır.

Göz farı, allık ve pudralar ngerçek temizlenir?

Bu tip ürünlerin ambalajlarını bir ıslak mendil desteği ile silebilirsiniz. Böylece makyaj çantanız daha uzun vakit pak kalacaktır. Ürünün dolaysız kendisini arınma gereksinimi hissediyorsanız eczaneden temin edebileceğini %70-90 oranındaki içkiü pamuğa dökerek nazikçe silmeniz yeterlidir. Ürünlere hasar vermeden temizleyebilirsiniz. Yine de çok lüzumlu olmadıkça toz ürünlerinde temizlenmesi önerilen bir yol değildir.

Yorum yapın