Discord’un Mobil Uygulamasına Sesli Mesaj Özelliği Geldi: Kullanımı Oldukça Basit

Dünyanın en popüler özellikle oyuncular arasında sosyal bağlantı platformu Discord, bildiğiniz gibi milyonlarca insanın değişik sunucularda toplanarak sohbet edebilmesini, reyin oynayabilmesini ve bir topluluk oluşturmasını sağlıyor.

Discord, kullanıcı tecrübesini geliştirmek için devamlı yeni özellikler de sunuyor. Bunlardan biri de ilk olarak 2022 senesinde duyurulan ve test edilmeye başlanan sesli iletiler özelliği. Bu özellik, şu anda Discord’un mobil uygulamalarında resmen yayınlanmış gidişatta.

Discord’ta sesli ileti nasıl sevk edilir?

Sesli ileti yollamak için öncelikle Discord uygulamasını açmanız gerekli, basmakalıp olarak. Ardından sohbet etmek istediğiniz şahıs veya sunucuyu seçmeniz gerekiyor. Sohbet ekranında sağ alt köşede mikrofon sembolüne değdiğinizde kayıt başlayacaktır.

Kaydı tamamlayıp yollamak için mikrofon sembolünden parmağınızı kaldırmanız yeterli oluyor. Kaydolduğunuz sesli iletiyi dinlemek için oynat simgesini değebilirsiniz. İletinizi silmek için çöp kolisi sembolüne kaydırabilirsiniz. Yolladığınız sesli ileti, karşı tarafın sohbet ekranında görünecektir.

PC’den sesli ileti sevk edilemiyor ancak dinlenilebiliyor

Sesli ileti dinlemek için de Discord uygulamasını açmanız gerekmektedir. Ardından size sesli ileti yollayan şahıs veya sunucuyu seçmeniz gerekmektedir. Sohbet ekranında ses dalgası biçiminde görünen sesli iletiye değmeniz yeterlidir. Bu biçimde iletiyi dinlemeye başlayabilirsiniz.

Sesli iletiyi durdurmak için tekerrür dokunabilirsiniz. Sesli iletinin vaktini ve kalan zamanını görmek için de dokunabilirsiniz. Sesli iletiye cevap vermek için ise mikrofon sembolüne değerek kendi sesli iletinizi kaydolabilirsiniz. Sesli iletileri silmek için ise uzun basılı tutarak soldaki çöp kolisine kaydırabilirsiniz.

Dilerseniz sunucunuzda sesli iletileri kapatabiliyorsunuz

Bunu yapmak için de sunucunuzun ayarlar kısmına gidip Roller sekmesine girmeniz, ardından ‘Sesli İleti Gönder’ alternatifine tıklamanız yeterli olacaktır.

Siz Discord mobilin yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapın