Instagram, Reels’i Güncelliyor: Artık İçerik Üreticisi Olmak Çok Daha Kolay Hale Gelecek

Instagram’ın TikTok’tan aşırdığı Reels özelliği, şu anda platformun en çok ekmek yediği yer konumunda. Yalnızca Reels paylaşarak influencer olan binlerce insan var. Ancak Reels editörü, bundan evvel azıcık kullanması karışık bir taşıttı.

Instagram’ın getireceği yeni aktüellemeyle beraber artık Reels editörünü kullanmak çok daha kolay hale gelecek. Başka Bir Deyişle hakikatinde bir nevi herkes daha kolay bir biçimde influencer olabilme potansiyeline sahip olacak diyebiliriz. Peki Reels editörüne gelen yeni özellikler neler?

Instagram Reels editörünü kullanmayı kolaylaştıran yeni tasarım

Instagram’da viral olmak ve büyük kitleleri sürüklemek isteyen Reels içerik oluşturucuları, Meta’nın “trendler maksadı” olarak adlandırdığı sistemle en iyi sesleri ve hashtag’leri hakimiyet edebilecekler ve bu sekmeye panodan ulaşabilecekler.

Başkalarının bir şarkıyı kaç kere kullandığını görebilecek ve sesi kendi Reels’inize ilave edebilecek veya sonraya gizleyebileceksiniz. Bu, içerik oluşturucuların trendlerden faydalanabilmeleri için muhakkak bir zamanda Reels’te nelerin popüler olduğunu kavramalarına da destekçi olacak. TikTok içerik oluşturucularının bu uygulamada neyin trend olduğunu tanımlaması oldukça kolay, bu sebeple bu, Instagram için ehemmiyetli bir aktüelleme.

Instagram, içerik oluşturuculara videolarının nasıl performans gösterdiğine dair daha ayrıntılı bir fikir vermek için Reels içgörüler sayfasını aktüelleyecek. İzleyicilerin her Reels ile nasıl etkileşime geçtiğini izlenme rakamlarının ötesinde daha iyi kavramak için toplam izlenme zamanını ve vasati izlenme zamanını görüntüleyebileceksiniz.

Çoğu izleyicinin bir videonun muhakkak bir noktasında videoyu vazgeçtiği görülüyorsa bu, içerik oluşturucuların kitlelerinin neleri görmekle daha az ilgilendiğini bilmelerine ve gelecekteki Reels videolarında ayarlamalar yapmalarına destekçi olabilir. Ayrıca, muhakkak bir Reels’deri sizi takip etmeye başlayan şahısları gösteren bildirimler de alacaksınız. Başka Bir Deyişle şayet ‘Instagram içerik üreticisi olup, sponsorlukları alıp yoluma bakacağım’ diyorsanız, bütün zamanı.

Yorum yapın