Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yapmak biz bayanlar sanki bir sanat. Bu sanatı doğru icra faktörün ve neticeden memnun kalmanın bazı kolay ama ehemmiyetli detayları var. Bunların başında cilt tipine ve cilt rengine göre makyaj yapmak geliyor. Hem cilt tonunuzu hem de cildinizin alt tonunu tanımladıktan sonra doğru renkleri seçerek yanılgısız bir makyaj yapabilirsiniz.

Cilt tonları esmer, sarışın ve kumral olarak üç ana grubu böler. Bunun birliktesi cilt alt tonları ve nötr olarak üç gruba parçalamaktadır. Cilt tonunuzun cildinizin alt tonu ile alâkası yoktur ve nötr alt ton çok fazla görülen bir seçenek değildir. Cildin alt tonları genellikle sıcak ya da soğuk tonlardır. 

Cildinizin alt tonunu tanımlamak için yapmanız gereken şey oldukça kolay. Bunun için bileğinizin iç kısmındaki damarlara bakmanız yeterli. Damarların rengi yeşil ise sıcak alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir. Şayet damarlarınız mavi ise soğuk, yeşil & mavi görünümlü ise de nötr alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir. Bu hakimiyeti gün ışığında yapmanız daha sıhhatli netice verecektir.

Sıcak alt tonlu cilde sahip bireylerin cilt altındaki pigment renkleri sarıdır. Bu surattan sıcak alt tonlu ciltlere sarı alt tonlu ciltler de denilmektedir.

Soğuk alt tonlu cilde sahip bireylerin cilt altındaki pigment renkleri pembe ve kırmızıdır. Bu surattan soğuk alt tonlu ciltlere pembe alt tonlu ciltler de denilmektedir. Soğuk alt tonlu ciltlerin genellikle soluk pembe ya da beyaz olduğuna dair bir ön yargı vardır ancak bu doğru değildir. Esmer şahıslar da soğuk alt tonlu cilt yapısına sahip olabilirler.

Şayet soğuk alt tonlu bir cilde sahipseniz; lacivert, mavi, pembe, mor gibi soğuk renkler size oldukça yakışacaktır. Şayet sıcak alt tonlu bir cilde sahipseniz; kırmızı, turuncu, yeşil gibi sıcak renkler size yakışacaktır.

Cilt alt tonunuzu ve cilt tonunuzu tanımladıysanız ve beyaz derili bir cilde sahipseniz yazının devamında sizin için harika makyaj tekliflerimiz olacak.

Her cilt renginde olduğu gibi beyaz derili ciltlerde de fondöten tercihi oldukça ehemmiyetlidir. Beyaz derili bireyler güneş mevzusunda daha alıngan bir cilde sahip oldukları için kesinlikle yüksek koruma etmeni kapsayan mahsuller seçim etmelidir. Daha bronz görünmek kaderine cilt tonundan daha koyu renklerde fondötenler seçim edilmemelidir. Aksi takdirde bronz görünmek bir yana maske tesiri kazanmış bir görünüm oluşacaktır. Aynı biçimde daha da beyaz görünmek kaderine cilt renginden daha sarih tonda bir fondöten de seçim edilmemelidir. Bu cildi gereğinden fazla solgun ve sıhhatsiz gösterecektir. Beyaz derili ciltlerde genellikle hassasiyet meseleleri ve buna bağlı kızarıklıklar görülebilir. Bunun için fondöten uygulamadan evvel kesinlikle bir kapatıcı ya da CC krem ile kırmızı bölgeler nötrlenmelidir.  Beyaz derili bayanlar için genellikle yumuşak geçişli ve sakin görünümlü makyajlar önerilir. Bakışları çok fazla sertleştirmemek ismine kahverengi maskara seçim edilebilir. Şayet siyah maskara mevzusunda ısrarcı iseniz yumuşak görünüm veren bir maskara seçmeli ve ekstra siyah tesir verenlerden sakınmalısınız. Allık tercihinizi pembe ve şeftali tonlarından yana kullanabilirsiniz. Bu renkler cildinize sıcak bir görüntü verip daha canlı görünmenizi sağlayacaktır. Şayet gölgeleme ve aydınlatma yapacaksanız çok koyu renkler kullanmaktan sakınmalısınız. Aksi takdirde elmacık kemiklerinizi besbellileştirmek isterken suratınızın iki yanında size ait olmadığı çok belirli olan iki çizgi ile başbaşa kalabilirsiniz. Aydınlatıcı tercihinde rose ve gold tonları yerine inci tonlarını terci ederek daha natürel bir görüntü elde edebilirsiniz. Şayet beyaz derili bir bayansanız dudak boyası tercihinde oldukça serbestsiniz. Nude tonları da rahatlıkla kullanabilirsiniz, kırmızı, bordo gibi cesur renkleri de. Dilerseniz pembe ve şeftali tonlarındaki dudak boyasılarla da natürel ve sıcak bir görüntü tutabilirsiniz. Beyaz derili bayanlar far tercihlerinde kahverenginin tonlarını seçim edebilirler. Bununla beraber cilt alt tonuna göre pembe, yeşil, mor, gri tonlarını seçebilirler. Son olarak makyaj statiklemek için kullandığınız pudra kesinlikle transparan pudralardan olmalıdır.  

Yorum yapın