Yakında Türkiye’de Satışa Sunulacak Elektrikli Mustang ‘Mach-E’nin Fiyatına İndirim Geldi

Amerika Birleşik Devletlerili otomotiv devi Ford, çok yakın bir gelecekte Türkiye’de yeni bir arabanın satışına başlayacak. Bu taşıt; Mustang Mach-E olarak adlandırılan elektrikli SUV olacak. Bizler vasıtanın Türkiye’ye gelişini beklerken Ford’dan dikkat toplayan bir hücum geldi. Firma, Mustang Mach-E’nin maliyetine indirim yaptı.

Hakikatine bakacak olursak bu büyüme, Mustang Mach-E için bir ilk değil. Ford, birkaç ay evvel de taşıt maliyetine indirim yaptı. Böylece elektrikli SUV, daha senenin ilk yarısı bitmeden ikinci kere indirim görmüş oldu. Ford, vasıtanın baz modelinin maliyetinin 3.000 dolar, “Gırtlak dolu” versiyonun maliyeti ise 4.000 dolar düştü.

Ford, Mustang Mach-E imallerinde vites artıracak

Mustang Mach-E

Uzun bir zaman evvel piyasaya sürülen Mustang Mach-E, her yerde göreöğreneceğimiz bir taşıt değildi. Bunun sebebi, yapım ölçüsünün oranla düşük olmasıydı. Ford, bu vaziyetin değişmesi için yapım merkezlerinde modernizasyon çalışmaları yaptı. Bir Ford lafçısı tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan çalışmalarla Mustang Mach-E imali, senelik 200 bine çıkarılmış vaziyette. Tüm bunlar, Ford’un Tesla ile rekabetinin bir parçası.

Merak edenler için açıklayalım: Ford Mustang Mach-E’nin baz modeli EPA standartlarında 400 km erim sunuyor ve arkadan itişli bir yapıya sahip. Bu vasıtanın aktüel maliyeti 42 bin 995 dolar. Ancak şunu da belirtelim. Ford, Mustang Mach-E imalini Çin’de reelleştiriyor. Bu surattan dolar-TL karşılığı maliyet sizi heyecanlandırmasın. Ek gümrük vergisi ile yüzde 60’a varan ek vergi yükü, vasıtanın maliyetini rakiplerinden yüksek bir noktaya taşıyacaktır.

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Önerileri

Yorum yapın