Twitter, ‘Bedavaya’ Verilen Mavi Tikleri Kaldıracağını Açıkladı

Sabah saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Twitter’daki sıradan kumpası tamamen değiştirecek Twitter Blue adlı üyelik hizmetinin nihayet yine kullanıma sunulduğunu aktarmıştık. Birkaç yeni özellikle donatılan üyelik sistemi, Twitter’daki doğrulama rozetleri için de yeni bir yarıyılın başlangıcı oldu. 

Twitter kullanıcıları öğrenir; bugüne dek emin şartları sağlayan tüm hesaplar, doğrulanmış hesap rozeti alabiliyorlardı. Böylece o hesapların resmi bir birey veya müesseseye ait olduğu anlaşılabiliyordu. Ancak bugün haysiyetiyle bu yarıyıl tarih oldu. Bundan sonra doğrulanmış hesap rozetine sahip olmak isteyen kullanıcıların, Twitter Blue’ya aza olup, aylık ödeme yapmaları gerekecek.

Peki daha evvelden doğrulanmış rozet almış hesaplara ne olacak?

Twitter

Twitter’da bugüne dek doğrulanmış hesap rozeti almayı muvaffak olmuş olan rakamsız hesap vardı. Peki bundan sonraki süreçte bu hesaplara ne olacak? İşte merak edilen ve tüm doğrulanmış hesap sahibi kullanıcılar için ehemmiyetli olan bu sualin yanıtını, bizzat Twitter’ın sahibi olan Elon Musk verdi. 44 milyar dolara satın aldığı platformdan açıklama yapan Musk, kullanıcıların canını sıkacak kararını açıkladı.

Eskiki doğrulanmış hesap rozetleri iptal edilecek!

Yorum yapın