Trendyol da satış yapmak ve şirket kuruluş işlemleri

Her gün milyonlarca ziyaretçi sürükleyen trendyol, teşebbüsçüler için fırsat merkezi olmaya devam ediyor. Yüksek bir rekabet civarı olan pazaryerinde satıcıların aktüelliğini gözetmesi gerekiyor.

Trendyol’da mağaza açmak

Trendyol’da satış yapabilmek için öncelikle işletme statüsüne sahip olmalı ve ürün kategorinize uygun bir satış mağazası açmalısınız. Fertsel olarak açmış olduğunuz birey işletmesi, noterden çıkartacağınız imza tebliği, vergi levhası ile trendyol mağazası açmak için müracaatınızı iletebilirsiniz.

eŞirket üzerinden firmanızı kurabilir ve satışlarınızı muhasebe programına otomatik olarak aktararak e-fatura kesebilirsiniz. eŞirket üzerinden konutunuzdan çıkmadan işletme kurmak mümkün.

http://www.esirket.com

Trendyol Kurul Oranları

Trendyol kurul oranları ürün ve kategoriye göre tanımlanır. Trendyol’un oldukça ayrıntılı bir kurul tablosu bulunur. Aynı ana kategori içinde dahi alt kategoriler kendi aralarında farklılık gösterebilir. Veya ürüne özel bir kurul oranı tanımlanmış olabilir.

Trendyol Mağazası Dezavantajları

Avantajlarının yanı gizeme Trendeyol mağazası açmak bazı dezavantajları da birliktesi getirmekte.

Kurul kesintileri: Trendyol üzerinden satış yaptıktan sonra, sattığınız ürünnam kategorisine göre, Trendyol bu satışlardan emin bir kurul fiyatı kesmektedir. Trendyol satış komiteyi karlılığınızın düşmesine neden olabilir.

Yoğun rekabet: Trendyol üzerinde bir hayli değişik şirketin mağazası olduğu için ürünlerinizi öne çıkartmanız güç olabilir ve rekabet yoğunluğu sebebiyle satışlarınızı artırmanız güç olabilir. Ek reklam ve öne çıkma fiyatları ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Uyulması gereken kaideler: Trendyol mağazası açtığınızda uymanız gereken bir ekip kaideler bulunuyor. Bu kaidelere uyulmaması, bu platform üzerinde satış yapma hakkınızı elinizden alacağı için, bir ekip mesullükleriniz bulunur.

Kendi markanızı yaratma güçlüğü: Trendyol üzerinden alışveriş yapan harcayıcılar, genellikle satıcı işletmeleri bir marka olarak görmedikleri için kendi markanızı yaratmak online pazar yerlerinde bir güçlüktür. Harcayıcılar bir sonraki alışverişlerinde mağaza adı aramaktansa ürün arayacakları için, sıfırdan bir marka oluşturmanız oldukça güç bir süreçtir.

Yorum yapın