Togg T10X’in İlk Teslimatları Reelleşti: 23 Şehirde Servis Noktaları Heyetti

Geçtiğimiz haftalarda Togg’un teslimat tarihiyle alakalı muhtelif spekülasyonlar yaşanmıştı. Emre Özpeynirci, 16 Nisan’da reelleşeceği söylenen Togg teslimatlarının yapılmadığını ve bu tarihin 24 Nisan’a ertelendiğini ifade etmişti. Son olarak geçtiğimiz hafta mevzuya sarihlik getiren işletme, teslimatların 30 Nisan’da yapılacağını belirtmişti.

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli arabayı olan Togg, 30 Nisan Pazar günü yurttaşlara teslim edilmeye başlandı. İlk taşıt teslimatı Elazığ’a yapılırken; Adana, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde de teslimatların devam ettiği bilindi.

İlk taşıt Elazığ’a teslim edildi

Togg T10X için çekilişe katılan yurttaşlar arasından kazananlar 29 Mart tarihinde duyurulmuştu. İlk yerli araba Togg’a sahip olmak için toplamda 177 bin şahıs çekilişe katıldı. Çekilişe katılan 20 bin şahıs ön sipariş hakkı kazanırken, bu şahıslara vasıtaları ise bugün haysiyetiyle teslim edilmeye başlandı. 

Kuranın ardından ilk teslimat Elazığ’a yapıldı. Togg’un Kula rengi, 23 LN 023 plakasıyla Turgay Akgün’e teslim edildi. 

Ayrıca çekiliş neticesinde 20 bin şahıs asil olarak tanımlanırken, 20 bin şahsiyet de bir yedek liste oluşturuldu. 2023 seneyi içerisinde çekilişi kazananlardan rastgele bir iptal asıllaşması gidişatında yedek listesinde bulunan yurttaşlara teslimatlar yapılacak. 

Yedek listesinde yer alan kullanıcılar 2023 seneyi içerisinde taşıtlarını teslim alamazlarsa, 2024 seneyi ocak ayı haysiyetiyle tanımlanacak yeni koli ve yapılandırma alternatifleriyle taşıtlarını sipariş edebilecek. 

Trugo’dan aylık 85 kWs enerji dolum hakkı

Reel ve yedek listesine girmeye hak kazanan 40 bin şahıs ise, uslu aygıtlarını teslim almaya kadar geçen zaman süresince de muhtelif ödünlerden faydalanabilecek. Yurttaşların hesaplarına, nisan ayından itibaren teslimat hakikatleşene kadar geçen zaman için ilave garanti süresi ilave edilip Trugo’dan da aylık 85 kWs WLTP~500 kilometre yol karşılığı enerji dolum hakkı belirlenecek.

23 şehirde servis noktaları oluşturuldu

Yorum yapın