N’apalım Kitabe mi Yazalım: Twitter’a 10.000 Karakterli Tweet Atma Geldi!

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, yalnızca Twitter Blue programına kayıt olan kullanıcıların faydalanabilecekleri yeni bir özelliği kullanıma sundu. Yapılan resmi açıklamada, Twitter Blue abonelerinin bugün haysiyetiyle 10 bin şahsiyete kadar tweet paylaşımları yapabilecekleri belirtildi.

Aslına bakacak olursak Twitter’daki karakter sınırı, bundan birkaç ay önce yine Twitter Blue aboneleri için artırılmış, 4000’e çıkarılmıştı. Bugün gelen yeni açıklama, bu kapsamın azıcık daha genişletildiğini gözler önüne seriyor. Yapılan farklılıkla Twitter’daki tek bir tweet, paragraflarca uzunluğunda olabilecek.

Para da kazanabilecekler

twitter karakter sınırı 10 bine çıktı

Twitter’daki yeni özellik, kullanıcıların yalnızca 10 bin karakter kapsayan paylaşım yapmalarını sağlamayacak. Kullanıcılar, yaptıkları paylaşımlarda kalın veya italik harfler kullanabilecekler. Böylece hem içerik üretici hem de takipçi için daha iyi bir okuma deneyimi sunulmuş olacak.

Şunu da belirtelim; her 100 karakter için kaba bir deyimle 1 dakika okuma süresinden bahsedebiliriz. Bu gidişatta, Twitter’da 10 bin kişilik paylaşım, takribî 10 dakikalık okunma süresine denk geliyor.

Peki Twitter Blue Türkiye maliyetleri ngerçek?

Yorum yapın