McLaren Senna Vs. 1200hp Lexus: Drift Aracıyla Pist Aracı, Drag Yarışında Karşı Karşıya Geldi

Drag yarışlarından hoşlanıyorsanız, bu videoyu kesinlikle izlemelisiniz. Carwow kanalında yayınlanan bu drag yarışı, bugüne kadar sizinle paylaştıklarımız arasından en esrarengizi olabilir. Bir pist vasıtayı olan McLaren Senna ile bir drift vasıtayı olan Lexus RC F karşı karşıya geliyor.

Bu iki apayrı klasmanda yer alan taşıtın coşkulu kapışmasını izlemek gerçekten çok cümbüşlü. Evvel bir yarışı izleyelim, ardından vasıtaların özelliklerine birlikte göz atalım.

Drift otomobili Vs. Pist otomobili: Hangisi daha süratli?

Bu yarışta taşıtın da avantajları ve dezavantajları var. Lexus’tan başlayacak olursak; taşıtta 1.200 at ve 1.000 Nm tork üretebilen 2JZ motor bulunuyor ve 1.250 kilogram ağırlığında.

Lexus’un rakibi olarak ise elimizde McLaren Senna var. Senna, olağanüstü bir 800 at ve 800Nm tork üreten 4.0 litrelik çift turbo V8 motora sahip. Ağırlık açısından ise taşıt 1.309 kilogram geliyor.

Lexus daha fazla efora sahip ve daha hafif ancak köşeleri süratle kayarak geçmesi için planlanmış bir araba, düz yolda bir pist yarış otomobilini geçebilir mi? Yarışı izleyip yorumlarınızı altta bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapın