Citroën’in ‘Minnak’ Arazi Aracı My Ami Buggy, Ağustos Ayında Türkiye’ye Geliyor

Citroën, mobilite dünyasının her alanına dokunan ve herkesin ulaşımına uygun erişimi sunmak için çalışan bir marka olarak öğreniliyor. Bu vizyonuyla 2020 senesinin sonunda piyasaya sürdüğü Citroën Ami, tamamen online kanallar üzerinden satışını reelleştirdiği %100 elektrikli bir vasıta olarak büyük alaka gördü.

Citroën Ami, satıldığı tüm pazarlarda toplam 30.000 adedin üzerinde misali yollara çıkardı. Türkiye’de de takribî bir sene içinde 1.000 adetten fazla satış sayısına erişti. Bu galibiyeti artırmak isteyen Citroën, Ami’ye yeni bir versiyon ilave etti: Citroën My Ami Buggy. Şimdi de bu vasıta, Ağustos ayında Türkiye’ye geliyor.

Citroën My Ami Buggy, serüven ruhlu kullanıcılara hitap ediyor

Citroën My Ami Buggy, sarih havanın neşesini çıkarmak isteyenler için planlanmış bir erişim taşıtı. Citroën mühendisleri, elektrikli ve kullanımı kolay bir vasıta arayanlar için özgün bir konsept ortaya çıkardı. Konsept oldukça sade ancak bir hayli işlevsel.

Citroën My Ami Buggy, sahil kenarı veya tabiatta pratik bir cümbüş taşıtı olması için planlandı. Panoramik tavanı aydınlık ve ferah bir iç mekan sağlarken, kapıların olmaması da ferahlık katıyor. Elektrikli efor aktarım sistemi, içten yanmalı motorlarla mukayese etildiğinde emisyonsuz sürüş ile etrafçı etraf arkadaşı bir vasıta.

Citroën My Ami Buggy, güçlü bir şahsiyete sahip, mani tanımayan ve serüvenci bir vasıta olarak dikkat topluyor. Yeni haki yeşil rengi, siyah renkli gözetici aksesuarları ve parlak sarı süslemeleriyle göz akdikeni bir görünüme sahip. Ayrıca menteşeli metal borularla kapısız ve yumuşak gri kumaş tavanla açılır bir yapıya sahip. Yüzde 100 elektrikli olan bu vasıta, tek şarj ile 75 km erim sunuyor ve Ağustos ayında Türkiye’de yollara çıkacak.

Citroen Ami

Citroen Ami

Citroen Ami

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Nasihatleri

Yorum yapın