Antalya’nın En İyi 10 Balayı Oteli

Antalya'nın En İyi 10 Balayı Oteli

Yalnızca Türkiye içinde değil, dünya çapında da popüler bir tatil merkezi olan Antalya, balayı çiftlerinin en çok seçim ettiği noktalardan bkocamandır. İşte, Antalya’da balayı için en çok seçim edilen oteller ve balayı kolilerinin detayları…

1. Maxx Royal Kemer Resort

maxx royal kemer balayı

Türkiye’nin en lüks otellerinden bkocaman olan Maxx Royal Kemer Resort, Kemer’in Kiriş mevkiinde faaliyet gösterir. Maxx Royal Kemer Resort, doğayı öne çıkaran çağdaş ve minimalist mimarisi, niteliğe önemsediğini her an sezdiren personel sistemi ve özel teraslı lüks odaları ile balayını Antalya’da geçirmek isteyen çiftlerin bir numaralı seçimidir. Kuruluşta sarih ve kapalı yüzme havuzları, özel plaj alanı ve bir su parkı bulunur. Ultra her şey dahil konsepti çerçevesinde Azure Court Lokantalar Caddeyi’nda dünya mutfaklarından muhtelif lezzetleri tadabilir, geceleri romantik saatler geçirebilir veya animasyon alanlarında sosyalleşebilirsiniz. Kuruluşta değişik masaj, detoks ve spor hizmetleri de bulunmaktadır.

Telefon: 0 242 813 60 60

Adres: Kiriş Mh., Kiriş Cad. No:88, 07980 Kemer/Antalya

2. Prima Donna Patara

prima donna patara

Prima Donna Patara, lüksü doğanın içerisinde yaşamanızı sağlayan, romantizmi kendi bünyesinde btemizleten, Türkiye’nin en iyi balayı otellerinden bkocamandır. Kaş’ın Patara mevkiinde Gelemiş bölgesinde orman içerisinde, deniz seviyesinden 400 metre yukarıyada, Avrupa’nın 2. Uzun plajı olan 12 kilometre uzunluğundaki Patara sahili ve harikulade gün batımı manzaralı, 24.5 dönüm arazi üzerisine yerleştirilmiş saklı gizli bir oteldir. Yalnızca 8 adet taş-kütük konutlardan oluşan odaları bulunmaktadır, bu da onun kalabalıktan uzak kalmasını ve lüzumumuz olan dinginliği sunmasını sağlayan özelliklerinden bkocamandır. Her evin kendine özel adları, renkleri, bahçesi, balkonu ve terası mevcuttur. En minik evin bile iç kullanım alanı 41 m2, teras ve balkonlar ile brüt kullanım alanı 140 m2’dir. 3 evin ise ayrıca kendilerine ait özel havuzu bulunmaktadır. Konutlar sarih tasarı tasarımlı, hepsi yalnız 2 şahsa özel dizayn edilmiş romantik bir balayı otelidir.

3. Villa Mahal

villa mahal antalya

Kalkan Koyu’na nazır, muhteşem konumu ile Villa Mahal, uzun senelerdir masmavi ve masalsı bir tatil arayan davetlilere hizmet vermektedir. Kuruluş Toros Dağları’nın eteklerinde Akdeniz’le iç içe konumu, denize nazır odaları, çağdaş mimarisi ve geceleri Samanyolu’na değecekmiş kadar yakınlaşan manzarası ile büyüleyici bir tesire sahiptir. Türkiye’nin en romantik otelleri arasında sayılır.

Telefon: 0 242 844 32 68

Adres: 07960 Kalkan, Antalya, Turkey

4. Robinson Club Çamyuva

Bölgenin en köklü ve en iyi işletilen tatil köylerinden bkocaman olan Robinson Club, Toros Dağları’nın eteklerinde Akdeniz manzarasına karşı yemyeşil ağaçlar içindeki konumu ile dikkat toplamaktadır. Özel balkonlu ve klimalı odaları, 16 yaşından minik çocukları kabul etmeme siyaseti, çok rakamda spor kuruluşu ve parti konseptleri ile cümbüş arayan balayı çiftleri için özellikle öneri edilen bir kuruluştur.

Telefon: 0 242 824 63 84

Adres: No:2, Çamyuva Semti, Turizm Bulvarı, 07980 Kemer/Antalya

5. Kempinski Hotel The Dome

kempinski hotel the dome

40 bin metrekare üzerine konumlanan Kempinski Hotel The Dome, Selçuklu yarıyılını yansıtan mimarisi ve golf sahaları ile tanınan bir tatil köyüdür. Kuruluşta 139 deluxe oda, 18 suit, tamamı göl kenarında 16 Royal Golf villa ve 2 özel Sultan & Pasha villaları bulunmaktadır. Müessese, son teknoloji ile donatılmış lüks odaları, değişik lokanta alternatifleri ve spor ihtimalleri ile balayı çiftleri tarafından seçim edilir.

Telefon: 0 242 710 13 00

Adres: Yeni Mahalle, Üçkum Tepesi Sokağı No 20-2, 07500 Serik/Antalya

6. Fidanka Otel Kalkan

Kalkan’daki Fidanka Otel, doğa ve tarihle huzur bulan çiftler için ideal ve dürüst bir balayı noktasıdır. Rengarenk çiçeklerle dolu bahçesi, jakuzili suit odaları, sedir ahşaplarından inşa edilmiş Akdeniz’e dominant odaları ve antika mobilyalarıyla bölmek istemeyeceğiniz masalsı bir balayı taahhüt eder. Kuruluşun balayı çiftlerine özel indirim kutuları bir günlük tekne turu ve romantik bir akşam yemeğini de kapsar.

Telefon: 0 242 844 12 45

Adres: Hotel Fidanka Konutları, Kışla Mevkii, Zeytinlik Sokağı

7. Calista Luxury Resort

calista luxury resort antalya

Belek mevkiinde bulunan Calista Luxury Resort, özel tasarım mimarisi, etrafçı yönetimi, niteliğe umursayan hizmeti ve gurme lokantalarıyla beş yıldızlı bir tatil köyüdür. Kuruluşta Güney Amerika ve Uzak Doğu gibi mutfaklara özel lokantalar, bkocaman VIP hizmeti vermek üzere iki adet iskele, sekiz havuz, villa tipi odalar, çok rakamda masaj ve spor imkânı bulunmaktadır. Otel, villa tipi odaları ve güler suratlı personeli ile tanınır.

Telefon: 0 242 710 01 01

Adres: Kadriye Semti, 07525 Serik/Antalya

8. Nirvana Lagoon

nirvana lagoon

Göynük mevkiinin tanınmış tatil köylerinden bkocaman olan Nirvana Lagoon, balayı çiftlerine özel fırsatlarını dikkat topluyor. Kuruluş özel bir karşılama ve ekspres giriş operasyonu hizmeti verdiği balayı çiftlerinin oda standardını da müsait olma gidişatına göre yükseltiyor. Balayı çiftleri odalarında zengin meyve sepeti, şarap, özel balayı çiçek buketi, tatlı ve çikolata tabağı ile ağırlanıyor; tatilleri vaktince istedikleri bir gün odaya özel servis balayı kahvaltısı çağırabiliyor. Çiftler À la carte lokantada romantik bir akşam yemeği ve Nirvana Spa’da rastgele bir masaj programında yüzde 20 indirim hakkına da sahip.

Adres: Göynük Mah. Başkomutan Atatürk Cad. No: 141 Kemer/Antalya

Telefon: 0 242 824 99 15 – 16

9. Rixos Belek

rixos belek spa

Antalya’nın popüler tatil beldelerinden Belek mevkiinde bulunan Rixos Belek, lüks bir tatil köyü konsepti ile doğayı birleştirmeyi başarmış bir kuruluştur. Balayı çiftleri için de son derece şımartıcı fırsat kutuları sunar. Kuruluş yeni çiftleri özel olarak karşılar, odalara meyve, şarap, canlı çiçek servisi sağlar; Turn Down servisi ve özel saten nevresim ekipleri hizmeti sunar. Balayı çiftleri Rixos Belek kuruluşlarındaki À la Carte lokantalarda rezervasyon önceliğine ve spa tüketmelerinde yüzde 20 indirim fırsatına da sahiptir.

Telefon: 0 242 710 20 00

Adres: Belek Semti, İleribaşı Mevkii No:116, 07505 Belek / Serik/Serik/Antalya

10. Gloria Serenity Resort

gloria serenity resort

Belek bölgesinde bulunan Gloria Serenity Resort, balayı çiftleri için konfor, lüks ve romantizmi harikulade bir eşitlikte bir araya getirmiştir. Kuruluş dünya mutfaklarının en lezzetli misallerini sunan lokantaları, özel localı plajı ve yeşille iç içe havuzunun yanı gizeme özel balayı kutularına da sahiptir. Beş gün konaklayacak balayı çiftleri odalarında taze çiçekler, meyve ve şarapla karşılanır, À la carte lokantada bir akşam yemeğinde ağırlanır, spa hizmetlerinde yüzde 20 indirimden ve turn down hizmetinden faydalanabilir.

Telefon: 0 242 710 23 00

Adres: Belek Mah. Turizm Cad. No: 12B/B Serik / Antalya

Bonus: Regum Carya

regnum carya

Antalya Belek’te yer alan ve her şey dahil konseptiyle lüks bir hizmet veren Regnum Carya, çiftlere unutamayacakları bir tatil taahhüt ediyor. Mısır’dan ithal edilmiş beyaz kumlu özel plajda denizin tadını çıkarabilir, altı değişik lokantada yemek yiyebilirsiniz. Kuruluşun balayı kolisinde ise odada taze çiçek düzenlemeyi, spa merkezinde masajda yüzde 15 indirim, seçim edilen À la carte lokantalardan biltihapta bir akşam yemeği, özel dekore edilmiş masa ve köpüklü şarap ikramı, özel oda dekorasyonu gibi sürprizler yer alır.

Telefon: 0 242 710 34 34

Adres: Kadriye Bölgesi,, Üçkum Tepesi Mevkii, 07500 Serik / Antalya

Yorum yapın