Volvo, Yeni Elektrikli Otomobili EX30’u Duyurdu: Ne Zaman Tanıtılacağı da Açıklandı

İsveç merkezli Volvo, zaferli elektrikli arabalarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Firma, geçtiğimiz aylarda XC90 serisinin yerini alacak yeni elektrikli lüks SUV’u EX90’ı tanıtmıştı. Araba devi, bugün ise daha EX90 çıkmadan tertemiz bir modelle karşımıza çıkacağını açıkladı.

Volvo’nun yeni elektrikli modeli, EX30 olarak adlandırılıyor. Hakkında şimdilik pek fazla ayrıntı açıklanmayan vasıtanın evrensel tanıtımı 7 Haziran’da asıllaştırılacak.

EX30, ufak bir SUV olacak

EX30 adı, gerçeğinde birkaç haftadır ortalıkta geziyordu. İşletmenin yeni ilanı da böyle bir vasıtanın çıkacağını doğrulamış oldu. Basın açıklamasına göre coşkuyla beklenen araba, ufak bir SUV olacak. Firma bununla alakalı, “Ufak düşünmek en büyük fikirlerimizden biri” ifadelerini kullanırken EX30’u “Ebat olarak ufak, yaşam için büyük” olarak tanımlıyor.

Özellikleri ve tasarımı mevzusunda şu an için bilgi bulunmayan vasıtanın, C40 Recharge ve XC40 Recharge’ın dahil olduğu 40 acelesi elektrikli taşıtların altında yer alması bekleniyor. SUV olarak çıkacak olması da C40’tan daha yüksek bir taşıt olabileceğini ortaya koyuyor.

Volvo’nun bu taşıt ile genç kitleyi amaçladığını söylemek olası. Başka Bir Deyişle kompakt ve atletik bir vasıtayla karşılaşma olasılığımız oldukça yüksek.

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Önerileri

Yorum yapın