Togg, Uslu Aygıt ve Pil Pasaportlarını Duyurdu: Ne İşe Yarayacaklar?

Togg’un ‘uslu aygıt’ olarak pazarladığı, teslimatlarına başlanan T10X ve önümüzdeki senelerde üretilecek değişik vasıtaları, aşinayı üzere bir ekosistemin parçası olacak. Bu ekosistemde tüm operasyonlar, Togg’un ‘USE CASE MOBILITY’ kavramına paralel bir biçimde kullanıcı tarafından tek bir platformda yapılabilecek.

Bu ekosistemde kullanıcıların tüm dijital varlıklarını depolayabileceği ve idareyeceği blokzincir tabanlı cüzdan, halihazırda duyurulmuştu. Bugünse dünyada yine bir ilk olacak biçimde, uslu aygıt pasaportu ve pil pasaportu duyuruldu.

Togg, uslu aygıt ve pil pasaportlarını duyurdu:

togg

Barselona’da tertip edilen Avalanche Summit 2023 faalliğinde konuşan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, uslu makineye entegre dijital varlık cüzdanının içinde uslu aygıt ve pil pasaportlarının olacağını açıkladı.

Uslu aygıt pasaportu, blokzincir üzerinden aygıt parçalarının metamorfozu, servis bilgileri, tedarik zincirindeki süreçler gibi her türlü bilgiye emin ve kolay bir biçimde ulaşılabilmesini sağlayacak. Ayrıca taşıt parçalarının nerede üretildiği ve bakım tarihine kadar makineye dair her türlü bilgi, bu pasaporta işlenecek. Farasis Energy ortaklığıyla kurulan Siro Silk Road Pak Enerji Depolama Teknolojileri’nin ürettiği pil pasaportu ise elektrikli vasıtaların pillerine ait tüm bilgileri kapsayan bir belge olacak. Pilin imal tarihinden kapasitesine, yaşına ve sağlık vaziyetine kadar pek çok bilgi bu pasaportta yer alacak. Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Nasihatleri

Yorum yapın