Şehirde Kaplan, Arazide Dağ Keçisi Olan Yeni Volkswagen Amarok, Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

Alman araba devi Volkswagen, Türkiye’de de seçim edilen arazi vasıtayı Amarok‘un yenilenen versiyonunu Türkiye’de satışa sundu. Dikkat çekici özelliklere sahip olan araba, piyasa etrafı düşünüldüğünde makul bir maliyet karşılığında satın alınabilecek.

Peki yeni Volkswagen Amarok harcayıcıya neler sunuyor? Gelin hem bu arazi vasıtasının tasarımına hem de maliyetine yakından bakalım.

Karşınızda Volkswagen Amarok!

Volkswagen Amarok

Volkswagen’in hafif ticari kategorisinde yer alan arazi vasıtayı, geçmişte olduğu gibi şimdi de kızgın görünüyor. LED yapıdaki far ve ön sis farları ile oldukça görünen Volkswagen Amarok, çok renkli ızgara tasarımı ile de dikkatleri üzerine sürüklemeyi muvaffak olacak gibi görünüyor. Şunu da belirtelim; Volkswagen Amarok, Ford Ranger ile aynı platform üzerine inşa edildi. Bu da arazi taşıtlarının birbirlerine yakınlaşmasına ihtimal tanıdı.

Volkswagen Amarok arka tasarım

Volkswagen Amarok’un arka kısmına baktığımızda, dikey yerleştirilmiş aydınlatmalar görüyoruz. Basamak olarak da kullanılabilen tamponun üzerindeki krom ayrıntılar, vasıtaya güzel bir hava katmış gidişatta. Bu arada; Amarok’un sarih kasası satın alınan ekipman kutusuna göre bazı özelleştirmeler sunacak. Misalin Life kutu satın alındığında bomboş adaleye ile karşılaşılacak. Aventura kolide yukarıyadaki versiyon ise kasanın kapanmasını sağlayan bir bölme de yer alacak. Ayrıca kabinin olduğundan uzun görünmesini sağlayan bir bölme de Aventura kolide mevcut olacak.

Amarok

Volkswagen’in yeni arazi vasıtayı, içine binildiğinde hafif ticari olduğunu unutturacak cinsten. Çünkü bu taşıtta bütün dijital gösterge ekranı var. Orta konsolda ise 12,3 inç ebada erişen dikey multimedya ekranı bulunuyor. Ultra lüks vites topuzunun seçim edildiği Volkswagen Amarok’ta vasıta hakimiyetini sağlayan döner bir buton da orta konsolda bizleri karşılıyor. 

Volkswagen

Yeni Volkswagen Amarok’un iç kısmı, yalnızca görünüş haysiyetiyle çağdaş değil. Taşıtta 25’ten fazla opsiyonel asistan sistemi bulunuyor. Bu bağlamda; 360 derece kamera, park dayanakçısı ve şerit takip sistemi gibi özellikler, bu hafif ticari arabada bulunacak. Şunu da dip anekdot olarak verelim; bu vasıtayı satın aldığınızda 1,2 ton yük taşıyabilir veya 3,5 tonluk bir römorku sürükleyebilirsiniz.

Amarok

Volkswagen Amarok, kaputunun altında devasa canavarlara ev sahipliği yapıyor. Bu vasıtayı satın almak istediğinizde, 205 PS efor ile 500 Nm tork bedeline sahip olan 2.0 litrelik dört silindirli bir motoru veya 240 PS efor üreten ve 600 Nm tork bedeline sahip olan V6 motordan birini seçim edebiliyorsunuz. Dört tekerden çekiş sistemiyle donatılan Volkswagen Amarok, bu vasıtayı iş emelli kullananı da hobi emelli kullananı da üzmeyecek cinsten bir araba.

Volkswagen

Volkswagen’in internet sitesinde yer alan bilgilere göre yeni Amarok’ların maliyetleri şöyle olacak:

Life kutu: 1.200.000 TL Style kutu: 1.270.000 TL Style Plus kutu: 1.350.000 TL PanAmericana kutu: 1.425.000 TL Aventura kutu: 1.500.000 TL

Bunların tanıtım özel maliyetler olduğunun altını çizelim. Kampanya sona erdiğinde, tüm modellerin maliyeti 100 bin TL zamlanacak.

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Nasihatleri

Yorum yapın