Makyajlı Hyundai i20 Tanıtıldı: Bu Kadar Yenilik Çok, Yarısını Geri Alın(!)

Türkiye’de yapım yapması sebebiyle maliyet avantajı sunan ve en çok seçim edilen araba markalarının başında Hyundai, Hyundai Assan bünyesinde yeniden Türkiye’de üretilecek olan “makyajlı” i20’yi tanıttı. Tasarım açısından minimal ebatta farklılığa uğrayan arabanın, 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Makyajlı Hyundai i20‘nin genel tasarımı, mevcut modele mukayeseyle çok da değişmedi. Hatta taşıtı yolda görseniz, 2022 mi yoksa 2023 mü olduğunu kavramakta zorlanacaksınız. Öyle ki vasıtanın ön kısmına baktığımızda, yalnızca panjur ile sis lambalarının olduğu yerlerde minik metamorfozlar yaşandığını görüyoruz. Gelin vasıtanın tasarım ayrıntılarına yakından bakalım.

Karşınızda makyajlı Hyundai i20

Yukarıyadaki kaydırılabilir resimlerde de görebileceğiniz üzere; vasıtanın satışta olan versiyonunda panjurda düz çizgiler mevcut. Makyajlı versiyonda ise meyilli bir yapı görüyoruz. Sis farlarının yerleştirildiği kısımda ise çıkıntılı bir alana yer verildi.

Arka kısma baktığımızda ise aydınlatma kısımlarında hiçbir farklılık yok. Yalnızca tamponun altına denk gelen kısımdaki sis farları, tampona meyilli bir biçimde yerleştirilmiş gidişatta.

Vasıtanın iç tasarımına baktığımız zaman, her şeyin aynı kaldığını ifade edebiliriz. Dijital gösterge ekranına bağlanan bilgi-cümbüş ekranı, boy ve teknik özellikleri açısından değişmedi. Ebatlar ise 10,25 inç olarak kalmaya devam ediyor. Kabinde LED aydınlatma, ambiyans aydınlatma ve BOSE marka ses sistemi opsiyonel olarak sunulacak. 

Makyajlı Hyundai i20, kaput altında da ehemmiyetli bir değişiklik kapsamayacak. Bu bağlamda; 1.4 litrelik 100 PS eforundaki motor ile 1.0 litrelik 100 PS eforundaki turbo motor, makyajlı i20’ye de hayat verecek. Ancak Hyundai Smart Sense sistemleri artık daha gelişmiş. Öyle ki ön çarpışma ihtar sistemi şehir kullanımı, şehirlerarası yollar ve yayalara ek olarak bisikletleri de içerecek biçimde iyileştirildi.

makyajlı Hyundai i20

Makyajlı Hyundai i20 için rastgele bir maliyet açıklaması yapılmadı.

Hyundai aktüel maliyetleri için:

Yorum yapın