Kızılay’ın Müzakereli Başkanı Kerem Kınık, Hakkındaki Tweet’lere Ulaşım Maniyi Getirtmiş

6 Şubat merkezli Kahramanmaraş zelzelelerinin ardından büyük bir kavganın mevzusu olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Free Web Turkey, Kerem Kınık’ın kendisi hakkında atılan bazı Tweet’lere ulaşım maniyi arzında bulunduğunu, bu arzın kısa vakit sonra yerine getirildiğini öne sürdü.

Elde edilen ayrıntılara göre Kınık, toplamda 8 Tweet için ulaşım maniyi müracaatında bulundu. Bu 8 Tweet’e müteveccih arz, aynı gün içinde Ankara 7. Barış Ceza Dominantlığı tarafından kabul edildi ve Tweet’lere 16 Mart 2023 tarihli karar ile mani getirildi.

Yasaklanan Tweet’lerden biri, Şahan Gökbakar’ın iddiasına verilen cevaplardan biriydi:

kerem kınık twitter

Ulaşım maniyi getirilen Tweet’lerden birisi, oyuncu Şahan Gökbakar’ın “12 ayrı idare heyeti başkanlığından toplam 306 bin lira ücret aldığınız yazıyor. Tam bunları vazgeçelim, niçin kızdı insanlar size ve neden istifa etmelisiniz? Zira afet anında çadır sattınız. Özür dileyip görevi vazgeçin! Gerisi boş” paylaşımına Kerem Kınık’ın verdiği cevaplardan biriydi.

Tweet’i yasaklanan Kenan İpek, kararı alttaki tweetinde paylaşmıştı ve birkaç dostunun daha Tweet’ine ulaşım maniyi getirildiğini ifade etmişti. Dosyada, ulaşım maniyi arzının Kerem Kınık tarafından yapıldığı bilgisi yer alıyordu:

Yorum yapın