Artık İnternetten Oyuncak Alır Gibi Mercedes-Benz Otomobil Alabileceksiniz! İşte Yeni Nesil ‘Bayii’ Sistemi Hakkında Tüm Detaylar

Almanya merkezli otomotiv devi Mercedes-Benz, Türkiye’de ilk kalitesinde olan -Togg hariç- yeni bir yarıyıl başlattı. Mercedes-Benz, bayilere ek olarak internet sitesi üzerinden de vasıta satışı yapacak. Başka Bir Deyişle Amazon, Hepsiburada veya Trendyol gibi mecralardan ürün alır gibi sıfır araba satın alınacak. Bunun harcayıcılar ismine bazı avantajları da olacak. Gelin Mercedes-Benz’in yeni satış usulüne yakından bakalım.

Mercedes-Benz’in “Acenta Modeli” olarak adlandırdığı ve bir vakittir de muhtelif ülkelerde devreye aldığı satış sistemi, bayilere ziyaret lüzumluluğunu ortadan kaldırıyor. Yurttaş artık bir Mercedes-Benz satın almak isterse, işletmenin internet sitesini kullanarak taşıtlarla alakalı tüm ayrıntılara erişebilecek. Vasıta, çevrimiçi civarda satın alındıktan sonra yurttaşın istediği yerde teslimat asıllaştırılacak. İşte bayiler de bütün olarak burada devreye girecek. Mercedes-Benz bayileri, internetten alınan taşıtların teslimatları ve servis harekâtlarıyla yeniden ilgilenecek.

Online satış sisteminin iki büyük avantajı var: Türkiye’nin her yerinde aynı maliyet olacak ve karaborsa yasaklanacak!

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz’in yeni satış sistemi, harcayıcılar için ehemmiyetli avantajlar sağlayacak. Bu avantajlardan ilki, tüm Türkiye’de sabit maliyet sunulacak olması. Başka Bir Deyişle bayiden bayiye maliyet metamorfozu gibi bir gidişat olmayacak. Bir başka avantaj ise -ki bize göre en ehemmiyetlisi- karaborsanın önüne geçilmiş olacak. İnternet üzerinden stok rakamını görecek olan yurttaş, “araba bulamazsam” evhamına kapılmayacak. Parayı veren, sıfır model Mercedes-Benz’in sahibi olacak.

Satış süreci Mercedes-Benz Türkiye tarafından asıllaştırılacak

Mercedes-Benz Türkiye

Sıfır model Mercedes-Benz’lerin satış süreci, artık işletmenin kendisi tarafından sürdürülecek. Yurttaş, satış kontratı gibi süreçleri internet üzerinden reelleştirebilecek. Mercedes-Benz bayileri plaka ve patent harekâtlarına aracılık edecek. Yurttaş, vasıtayla alakalı harekâtları bitirdikten sonra hangi şehirden teslim almak istiyorsa oradan alacak. Satın alma sırasında acente tercihi harcayıcı tarafından yapılacak.

Otomotiv dünyasında online satışlar, Türkiye’de ilk defa hakikatleşmiyor. Geçmişte Peugeot 408 için başta olmak üzere birkaç marka daha online satış sistemini devreye aldı. Ancak bunlar genelde tek bir model üzerineydi. Mercedes-Benz’in farkı, tüm satışların online etrafa alınması açısından bir ilk olacak. Mercedes-Benz’in açıklamasına göre Acenta Modeli, 15 Mayıs haysiyetiyle dileyen herkes tarafından kullanılabilecek.

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Nasihatleri

Yorum yapın